Category Archives: vijesti

Interview with Anthea Caddy!

Interview with last year´s Showroom performer, cellist Anthea Caddy.

<iframe src=”https://www.youtube.com/embed/jP6jcCtmpUM” width=”560″ height=”315″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

Camera: <strong>Dinka Radonić</strong>
Editor: <strong>Andrija Gvozdić Michl</strong>
Interview lead by: <strong>Karolina Rugle</strong>
Translation: <strong><a href=”http://www.ministarstvotitlova.com/” target=”_blank”>Ministarstvo titlova</a></strong>

Line up! Detailed schedule coming soon!

Hrvoje Hiršl – www.hrvojehirsl.com
Robert Barry
Isabelle Duthoit
Franz Hautzinger – www.franzhautzinger.com
Ozafin Alu – http://blog.alu.hr/
scenocosmewww.scenocosme.com
Pioniri Tvornice zvuka
Gideon Kiers & Lucas van der Velden & BJ Nilsentelcosystems.net /www.bjnilsen.com
Šumovi protiv valovasoundcloud.com/sumovi-protiv-valova
Defibrillator
Ivan Marusic Klif – www.klif.tv
S / UMAS (www.umas.hr)
Chris Cutlerwww.ccutler.com
Fred Frith – www.fredfrith.com
Heike Liss
Susana Santos Silva – susanasantossilva.com
Opcion/Herbst – opcion.mur.at / herbst.klingt.org
Tim Hodgkinson – www.timhodgkinson.co.uk
The Black Page Orchestrawww.blackpageorchestra.org
Diego Espinosa
Kaja Farszky – www.kajafarszky.com
Mirela Ivičević – cargocollective.com/mirelaivicevic
Josip Konfic
Lightune.Gwww.lightuneg.net
Hugo Morales Murguia – www.hugomorales.org
Ivana Pinjušić Bužančić
Nicolas Sinković
Mátyás Wettl
Maja Osojnik & Patrick Wurzwallner aka ZSAMM – maja.klingt.org
Stian Westerhus – www.stianwesterhus.com
MMessy Oscillators 2.0radiona.org/activities/mmessy-oscillators
4DSOUNDwww.4dsound.net
Davor Sanvincenti – www.messmatik.net
Gábor Lázár – gaborlazar.com
Paul Oomen
special partners’ program & recommendation: Marjana Krajač –www.marjanakrajac.com

Mjesec dana do 4. Izloga!

4th Showroom – The New Track of the Soundtrack

Izlog su glazbenici, glazbeni istraživači, umjetnici zvuka, skladatelji i performeri; iskreni u nastojanjima, neumorni u pokušajima, kreativni u procesima, otvoreni u pristupu, znatiželjni i spremni na izazove. Umjetnici koji ograničenja pretvaraju u mogućnosti. Upravo s takvim sudionicima moguće je godišnje proljetno druženje usmjeriti prije svega na istraživanje, proces i razvoj, dajući prednost glazbenoj zajednici odnosno sceni radije nego zakonitostima i pravilima glazbene industrije.

Izlog je zajednička energija i trud, nastojanje koje dijelimo s prijateljima i partnerima u poticanju suradnje i dijaloga. Izlog je pokušaj ignoriranja žanrovskih granica, poticanja kreativnosti te kritičkog ali otvorenog pristupa koji nastoji uvažavati različitosti.

Izlog je potraga za novim spoznajama i zvukovnim iskustvima ili zajedničko uživanje u onima koje poznajemo.

Izlog je zainteresirana, angažirana i konstruktivno kritična publika.

Izlog je jedan od mogućih pogleda na naš društveni i kulturološki kontekst.

Izlog je izlet, a o ovogodišnjem izletu Izloga u prostorno-zvučni institut 4DSOUND, kao i o cijelom programu čitajte uskoro.

Nadamo se da će vas 4. Izlog suvremenog zvuka obogatiti i inspirirati.

Uživajte!